Як вибрати стяжку для підлоги?

Стяжка – це слой практично будь-якого пола. Він розташований під покриттям підлоги. Є два види стяжки – збірні (сухі) і монолітні (піщано-цементні, цементні самовирівнюючі, що швидко).

Залежно від призначення приміщення застосовують відповідну стяжку. Так, наприклад, для підлоги в кухні, ванній або гаражі потрібно робити вологостійку стяжку, це може бути як цементна, так і бетонна стяжка.

Стяжку можна готувати як безпосередньо на будівельному майданчику (пропорція цемент-пісок 1: 3), так і купувати вже готові суміші, в які необхідно просто додати воду, доводячи до певної консистенції. Перед тим як її влаштовувати на стінах роблять відповідні позначки, тим самим задають товщину стяжки. На перекритті встановлюють маяки або ж направляючі, по яких заливають суміш. Після того як стяжка вирівняється напрямні або видаляються або залишаються в конструкції підлоги назавжди. Після повного висихання така стяжка дасть усадку, тому потрібно зробити деформаційні шви.

Для автоматизації процесу влаштування стяжки використовують спеціальні машини, якими можна подавати суміш по шлангах, наприклад, на другий поверх, що значно прискорить процес влаштування підлоги.

Гіпсова (ангідрітная) стяжка влаштовується тільки в сухих приміщеннях, тому що вона навіть після висихання буде руйнуватися під впливом вологи. Така стяжка не дасть усадки, тому не потрібно передбачати деформаційні шви, але все ж по периметру кімнати слід зробити компенсаційний зазор.

Збірні стяжки швидкі в монтажі і являють собою будівельні плити. Вони піддаються впливу води і про це потрібно пам’ятати при виборі такого виду стяжок.

Author: admin