Як вибрати болгарку

Болгарка (углошлифувальна машина) – один з найважливіших ручних електроінструментів, який на будівельному ринку поступається по затребуваності і поширеності тільки дрелям ​​і перфораторів.

Використовуються болгарки для шліфування різних поверхонь, таких як очищення заготовок з металу від іржі, полірування, а також різання металу, каменю, бетону, цегли, сталі та інших.

Сфера використання болгарки ділиться на 3 основні групи:

  • побутові інструменти;
  • професійні;
  • виробничі.

У чому відмінність професійної болгарки від побутової. Є цілий ряд критеріїв.

Перше – професійні углошліфувальні машини мають потужний двигун. Це необхідно для багатогодинної роботи.

Друге – професійний інструмент повинен витримати ритм 8-годинної робочої зміни. Саме цим вони і відрізняються від побутових болгарок, які використовуються тільки епізодично і нерегулярно.

Третє – як правило, діаметр кола болгарки повинен бути більше 115 мм, але часто буває, що величезне місце на ринку займає інструмент з діаметром 115 мм, хоча позиціонується, як професійний інструмент.

Четверте – в плані безпеки і ергономіки до болгарок професійної групи пред’являються особливі вимоги. Наприклад, це можуть бути: захист від вібрації, пилу, випадкового включення, електронна підтримка частоти обертання, подвійна посилена ізоляція та ін.

Окремі характеристики професійних болгарок зустрічається у побутових моделей також. Кутошліфувальна машина професійної групи може бути і одноручною, маленькою і легкою.

До промислових болгарок, відповідно, пред’являються найбільш високі вимоги в плані потужності, зручності і надійності в процесі експлуатації.

Author: admin