Технологія будівництва будинку з бруса

При будівництві дерев’яного будинку, технологія будівництва будинку з бруса кілька виграє. Стіна з оциліндрованих колод буде коштувати трохи дорожче стіни з бруса. Брус більш технологічний і при укладанні вінців, простіше шліфування, зовнішня обробка.

Серйозне питання – цілісний брус або клеєний? З точки зору екології цілісний брус краще, якщо є питання до вживаного клею. Ми займалися складанням будинку з не надто якісного – тобто дешевого цільного бруса. При такому вигляді бруса втрачається значний час на відбілювання, антисептування. Крім того, такий брус потрібно нудно і довго приганяти методом підбору і переворотів. Іде значна кількість межвенцового утеплювача.

Попадається матеріал з великими поздовжніми тріщинами. Готовий зруб буде сохнути цілий рік. Тому намучившись фіни півстоліття тому придумали клеєний брус. Зараз клеєний брус профілюється, що дає можливість точної підгонки при укладанні і кращої фіксації утеплювача. Природно, профільований клеєний брус коштує не дуже дешево. Але легкість монтажу і висока якість будинку це виправдовують.

Детальна технологія укладання вінців з бруса описана в підручниках. Скажу деякі особливості.

Для середньої смуги під такий будинок не потрібен потужний стрічковий фундамент. Це властивість дає пристойну економію. Після будівництва наприклад буронабивного (пальового) фундаменту, двоповерховий будинок з профільованого бруса 10х10 м збирають 4 людини за 2 тижні. До бруса потрібно ставитися акуратно – не забруднювати і не мочити.

Є такий ГОСТ 30974-2002 – кутові з’єднання дерев’яних будинків. Там дані всі типи, розміри, кути з’єднань. Можна вибирати необхідне. На мою думку, збирати брус в лапу невигідно. Важко конопатити, але і все одно потрібно ставити на шканти. Надійніше робити «теплий кут». На цвяхи краще не збирати, а якщо на цвяхи, то обов’язково пристойно топити капелюшки. Якщо на Нагель – то вони не повинні бути мокрими, не повинні бути з берези або осики. Краще дуб або ялина. Дайте готовому зрубу під дахом висохнути і сісти (рік), і тільки потім робіть обробку. Не шкодуйте антисептик.

Author: admin