Щебінь для бетону

Щебінь – сипучий будівельний матеріал, який отримують шляхом подрібнення гірських порід (граніт, вапняк), без цього матеріалу, практично не обходиться жодне будівництво.

Яке будівництво без бетону. А бетон без щебеню не вийде. Його значимість на лад майданчику не можна недооцінювати.

Види щебеню

  1. вапняковий (найпоширеніший вид);
  2. гравійний;
  3. гранітний.

Застосування

  • будівництво автодоріг;
  • будівництво гідротехнічних споруд та ін;
  • балансування залізничних колій;
  • заповнювач для бетонів.

Щебінь великий заповнювач для бетонної суміші. Збільшує міцність, зменшує повзучість і усадку, підвищує довговічність бетону, при цьому знижується кількість використовуваного цементу.

Купить щебень в Києві за низькою ціною можна на сайті – www.mir-peska.com.ua

Форма сильно впливає на зручність заливки бетонної суміші. Наприклад, плоский і голчастий знижує міцність, збільшується витрата цементу, використання такої форми зменшує морозостійкість. У будівництві намагаються застосовувати щебінь без шматків таких форм.

Характеристики

1) Гранітний – застосовується при виробництві високоміцного бетону, для будівельних робіт та дорожнього покриття. Щебінь фракції 5-20 мм, використовується для виробництва асфальту, залізобетонних конструкцій.

Фракція від 20 до 70 мм використовується в будівництві і ремонті залізничних насипів, трамвайних колій, в будівництві – для фундаментів. Об’ємна насипна вага 1,37 т.на метр кубічний при природній вологості. Шкідливі компоненти і домішки відсутні.

2) гравійний – використовується як наповнювач для виробництва бетону та залізо бетонних виробів, в художньому бетонному лиття, при виготовленні
бетонних блоків і залізничних шпал, плитки та плит перекриттів, мостів, для ландшафтного проектування, дренажу, вирівнюючи монолітних засипок.

Випускаються фракції від 3 до 70 мм. Інша фракція зустрічається досить рідко. Найпоширеніша – 5 – 20 мм. Насипна щільність при природній вологості – 1,42 т на метр кубічний.

3) Вапняний – щебінь вапняний відмінний будівельний матеріал – екологічно чистий, володіє хорошими характеристиками (висока ударостойкостью і стійкість до перепадів температури). Насипна щільність 1300 кг на метр кубічний при природній вологості.

Який вибрати щебінь

Вибір щебеню для фундаменту на пряму залежить від виду споруджуваного споруди. Наприклад, якщо споруда буде великий, краще брати гранітний, а якщо не дуже велика, підійде і вапняковий (відрізняється меншою міцністю і коштує дешевше).

Найоптимальніший варіант – гравійний, так як він має відмінну міцність і на відміну від гранітного, є більш доступним. Для фундаменту будівель, не дозволяється вторинний щебінь. Щебінь відрізняється за розміром, тому для фундаменту використовують матеріал середньої фракції 20 – 40 мм. При виборі віддають перевагу матеріалу кубовидної форми, що дозволяє отримувати кращу утрамбовку.

Author: admin