Огорожа з хвильового шиферу

Сьогодні, будівельні компанії, пропонують на вибір величезну кількість видів заборів – від класичних дерев’яних, до пластикових і металевих евроштакетніков. Кожен з них має свої переваги – красивий вигляд, надійність, довговічність, і недоліками – складність монтажу, ціна і т.д.

Однак, не варто забувати і про такий, популярний недавно, матеріалі для забору як – шифер. Раніше, шиферні огорожі зустрічалися досить часто, ними огороджувалися дачі, господарські двори і т.п. У цій статті розберемося як зробити паркан з хвильового шиферу, а так само, дізнаємося його особливості, переваги і недоліки, і багато іншого.

Огорожа з хвильового шиферу

Технологія монтажу

Перед початком робіт необхідно підготувати місце під установку. Для цього територія де буде стояти паркан очищається від сміття і рослинності. Потім треба зробити розмітку, по кутах встановлюються кілочки з натягнутою між ними мотузкою. Етапи робіт:

 1. розрахунок матеріалу;
 2. установка стовпів;
 3. збірка каркаса.
 4. кріплення шиферу.

Тепер розберемо кожен з етапів більш детально.

Розрахунок матеріалу

Щоб підрахувати необхідну кількість шиферу, необхідно виміряти периметр всього паркану. Від отриманої довжини відніміть ширину хвіртки і воріт, а так само інші можливі отвори. Тепер складається креслення, де вказується розташування опорних стовпів.

Робимо обчислення: візьмемо наприклад ділянку дві сторони якого будуть довжиною по 20 метрів, а інші сторони по 30 м. Периметр виходить 100 м. Від цього значення віднімаємо довжину хвіртки і воріт: хвіртка зазвичай робиться не більше 1 метра, а ворота в середньому 3 , 5 м. Від 100 віднімемо 4,5 отримуємо 95,5 м. Тепер моно підрахувати необхідну кількість аркушів. Ширина одного листа 7-ми хвильового шиферу дорівнює 0,98 м. 95,5 ділимо на 0,98 отримуємо 97,4 (округляємо до 98), виходить, що на такий паркан знадобиться 98 листів семи хвильового шиферу.

Крім кількості листів, потрібно розрахувати і стовпи. Опори біля паркану можуть бути металевими або дерев’яними, все залежить від можливостей і переваг. Відстань між стовпами робиться 2,5 – 3 метри, тому, знаючи довжину всієї конструкції підрахувати кількість стовпів буде не складно.

Крім вище перерахованого матеріалу, потрібно ще придбати наступне:

 • дерев’яні бруски;
 • куточок для кріплення рейок.
 • кріпильний елемент для листів шиферу – цвяхи або спеціальні саморізи.

Тепер можна приступати до наступного етапу.

Також не забувайте очищати свою ділянку від непотрібного сміття. При будь-якому будівництві будуть непотрібні матеріали після демонтажу, вивоз мусора полегшить роботу і звільнить простір вашого двору.

Установка стовпів

У місцях, де будуть встановлені стовпи, копають або бурять ямки глибиною близько метра. Кожна стійка виставляється в ямі за рівнем і заливається бетоном. Нижню частину дерев’яних опор, перед бетонуванням, треба обробити складом проти гниття. Так само, можна обмотати руберойдом, це відмінна гідроізоляція.

Опори встановлюватися на одній лінії, а після бетонування рекомендується встановлювати додаткові розпірки. Це зафіксує стовп і запобіжить його мимовільне зміщення від своєї осі.

Монтаж каркаса

На цьому етапі до опорних стійок кріпляться поперечні прожіліни з дерев’яного бруса 5 × 5 см або профільна труба. Якщо в якості стовпів обрані металеві труби, то до них необхідно приварити куточки або пластини для кріплення поперечок.

Дерев’яні бруски кріпляться саморізами або болтами, труба приварюється. Після того, як каркас зібрали, все його частини необхідно прогрунтувати.

Монтаж листів

Для того, щоб зафіксувати шифер, використовуються шиферні цвяхи або спеціальні саморізи. Цвяхи забивають в хвилю, яка не стикається з прожилинами, а виступає над нею. Для уникнення розколу листа, можна спочатку просвердлити отвір в аркуші, а потім прибивати цвях.

Переваги і недоліки

Огорожа з хвильового шиферу вважається найпростішою по влаштуванню. До плюсів цього матеріалу можна віднести:

 1. Доступність – шифер відноситься до середньої цінової категорії. Але не варто при цьому забувати і про додаткові витрати на каркас і стійки.
 2. Довговічність, за умови відсутності механічного впливу на нього.
 3. Стійкий до перепадів температур.
 4. Простий в догляді – його досить легко мити, а при бажанні можна пофарбувати в будь-який колір.
 5. Шиферний паркан можна швидко відремонтувати, замінивши тільки один лист, так само він не проводить струм, не іржавіє, не боїться хімічних речовин і т.п.

З недоліків виділяються:

 1. Забір вийде важким.
 2. Погана стійкість до вологи.
 3. Крихкий.
 4. Хвильовий шифер виглядає не зовсім естетично.
 5. Зміст небезпечного для здоров’я азбесту.

Отже, ми розглянули технологію монтажу паркану з хвильового шиферу, як бачите, тут немає нічого складного і можна впоратися самостійно. Така огорожа цілком має право на існування не тільки в селі, а й на міській вулиці.

Author: admin