Модульні будинки: з чого складаються

Модульні будинки складаються з декількох модулів або секцій. Як правило, модульний будинок виробляється на заводі, після чого доставляється на ділянку замовника. Будівля може складатися з одного або декількох модулів.

Модулі поставляються із заводу з уже готовою внутрішньої і зовнішньої обробкою, вікнами та дверима і навіть з прокладеними інженерними комунікаціями. При цьому, використовуючи модульну технологію, можна реалізувати практично будь-який проект.

Переваги та недоліки швидкомонтованих (модульних) будинків

Начнем, мабуть, з переваг.

Швидкий монтаж і демонтаж. Будівництво модульних будинків займає зовсім мало часу. Термін виготовлення будинку на заводі – 1-3 тижні, монтаж – не більше одного тижня. Разом: будинок під ключ можна побудувати максимум за один місяць. Дана технологія дозволяє швидко побудувати ціле місто на будь-якому місці.

Мобільність. При необхідності, модульні будівлі можна легко розібрати і перевезти на нове місце. У розібраному стані мобільні будівлі досить-таки компактні і займають небагато місця.

Прийятна ціна. Для будівництва модульного будинку не потрібно дорогий фундамент, відсутні земельні роботи. Так що якщо ви шукаєте можливість побудувати будинок недорого, то модульний будинок – це те, що потрібно.

Багатофункціональність. Модульна технологія дозволяє швидко побудувати будівлю будь-якого призначення: житловий будинок, офіс, магазин, лікарню, гуртожиток.

Недоліки модульного будівництва

 • Обмеженість архітектурних рішень. На жаль, проекти модульних будинків не відрізняються величезною різноманітністю. Стандартне модульний будинок гранично функціонально. Як правило, в такому будинку відсутні будь-які архітектурні шедеври. Втім, ніхто і не чекає від модульних будинків особливого дизайну. Найголовніше в модульному будівництві – це зручність, висока швидкість монтажу і невисока вартість.
 • Складність збірки. Тільки здається, що якісно зібрати модульний будинок просто. У перший раз вам обов’язково знадобиться кваліфікована допомога.

На чому можна заощадити при будівництві будинку

Модульне будівництво – це можливість побудувати будинок недорого за короткі терміни, однак і в цьому питанні є куди рухатися в плані підсумкової вартості. Найбільш очевидна економія полягає у виборі бюджетних матеріалів для каркаса будинку, наприклад, замість металу – дерево, а для внутрішньої обробки – оштукатурювання замість шпалер і складного декорування стін. При будівництві модульного будинку також можна заощадити на наступних етапах:

 • проектування;
 • облицювання;
 • виконання робіт.

Чим простіше планування, тим менше матеріалів буде витрачено. Якщо ви самі розробляєте проект, то не доведеться платити за цю послугу. Швидкого спорудження характеризуються простотою, надійністю і комфортом практично в будь-яких кліматичних умовах. Щоб будова виявилося ще й економічним, для облицювання краще вибирати бюджетні матеріали: гіпсокартон для стін, ламінат або лінолеум для підлоги.

З якого матеріалу можна побудувати недорогий будинок

Модульна технологія будівництва – це інноваційний та екологічний спосіб побудови будівель. Зведення починається не з земельних робіт і закладки фундаменту, а відразу з установки одного модуля або декількох секцій. В основі секції лежить каркас, що виготовляється найчастіше з металевого профілю або дерева. Перший є кращим, якщо мова йде про дачі або заміському будинку в один або два поверхи.

Використання натуральних утеплювачів при виробництві модулів забезпечує оптимальну вологість в приміщенні і запобігає поширенню бактерій, інфекцій, грибків. До таких належить деревина, рослинні волокна, целюлоза і гіпсокірпічние утеплювачі. Використання даних матеріалів дозволяє побудувати економічний будинок забезпечуючи:

 • тепловий баланс в будь-який час року;
 • природне вентилювання;
 • відсутність конденсату;
 • відсутність шкідливого впливу на організм;
 • енергоефективність.

Будівельний ринок пропонує чимало бюджетних матеріалів, які використовуються для модульних будівель. З чого буде зведений будинок залежить від уподобань і бюджету.

Довговічність швидкомонтованих будівель

Термін служби будинків за модульною технологією залежить від різних чинників: кліматичних умов, кількості перевезень, якості збірки будівель і підключення комунікацій. Щоб побудувати будинок недорого і швидко, краще звернутися до професіоналів, які не тільки грамотно підійдуть до всіх етапів будівництва, а й дадуть гарантію на виконані роботи.

Як правило, довговічність таких будівель становить 20-25 років. Якщо будівля не перевозилося, а в ході монтажу були дотримані всі правила технічної та пожежної безпеки, то термін служби може значно перевершити очікуваний.

На чому не можна економити

Побудувати дешевий будинок за модульною технологією можна, проте є критерії, на яких вкрай не рекомендується економити. Це, в першу чергу, технічний нагляд за будівництвом. Гарантувати довговічність, безпеку і стабільність будинку швидкого маленькогодоміка або великий офісної будівлі можна лише при дотриманні всіх регламентованих законодавством правил виконання будівельних робіт. Для повноцінного проживання і проведення часу в будинку також не рекомендується економити на:

 • площі;
 • проектної документації;
 • інженерних системах і комунікаціях.

Прагнення зменшити габарити будівлі для зниження кінцевої вартості може привести до невідповідності розміру будинку фактичним запитам мешканців. Однією з умов повноцінного проживання є комфорт, але при відсутності достатнього житлового простору він не може бути забезпечений.

Комфортне життя також забезпечують такі інженерні системи, як опалення, водопостачання, каналізація, електропостачання, вентиляція, зв’язок. Поломка однієї з них, зважаючи на неякісних вихідних матеріалів, може створити несприятливу обстановку в будинку, і в підсумку невелика, або навіть низька, ціна на будинок виявиться зовсім невиправданою.

Які документи знадобляться для будівництва швидкомонтованих будинків

Знаючи, як дешево побудувати будинок, в першу чергу потрібно приступати ні до вибору матеріалів, а до збору необхідної документації. На зведення модульного будинку треба значно менше документів, ніж для капітального житлового будівництва. Зокрема, не потрібно отримання дозволу на будівництво, оскільки такі будівлі не відносяться до об’єктів капітального будівництва.

Якщо на руках вже є свідоцтво про право власності на земельну ділянку або договір про його оренду, то потрібно додатково отримати ескізний і типовий проект швидкомонтованих будинків. Зазвичай ці документи надає компанія, яка буде зводити будинок. Для юридичних осіб також необхідно підтвердження законній діяльності як ІП або ТОВ.

Недороге будівництво будинку – вартість

Скільки коштує будова модульного типу можна дізнатися після підготовки проекту, оскільки до цього ціна буде лише приблизною. На вартість впливають:

 • тип каркасної споруди;
 • площа об’єкта;
 • кількість вікон і дверей;
 • складність планування;
 • наявність комунікацій.

Одним з переваг модульних споруд є відсутність фундаменту як при капітальному будівництві. Це дозволяє заощадити на експертизі і земельних роботах. Крім того, такі мобільні об’єкти не мають складнощів при монтажі і не вимагають великої бригади робітників, що вигідно позначається на підсумковій вартості.

Author: admin