Акваріум як елемент дизайну

akvarium

Акваріум вже давно став модним прикрасою практично будь-якого приміщення.

З розвитком сучасних технологій навіть великий акваріум можна встановити в будь-якому місці і на будь-якій висоті.

Чим же корисний акваріум в будинку?

В першу чергу він грає роль зволожувача повітря, особливо в зимовий період, коли працює опалення. По-друге, плаваючі різнокольорові рибки заспокоюють нерви. Сидіти біля акваріума і дивитися на них можна годинами. І по-третє це хобі, яким можуть займатися як діти, так і дорослі.

В інтер’єрі акваріум займає чільне місце, так як це завжди джерело світла і блиску, живих рослин та природних рухів. Для того щоб акваріум в інтер’єрі став ключовим елементом він повинен бути правильно встановлений і в правильному місці. Чи не маловажним буде і розмір самого акваріума, чим більше, тим краще. Ну і звичайно він повинен гармоніювати з оточуючими елементами дизайну. А щоб акваріум завжди радував ваше око, подбайте і про його мешканців, їм теж повинно бути комфортно. Це можна зробити за допомогою спеціальної техніки, рослин і організмів, грамотно облаштувавши їх підводний світ. Це ціле мистецтво, яке вимагає спеціальної підготовки. Такий напрям називається аквадизайну – це вміле поєднання біології, техніки та дизайну.

Що ж стосується маленьких акваріумів обсягів до 100 л, то ними можуть займатися всі бажаючі. Встановити їх можна в будь-якому місці будинку, де ви вважаєте за потрібне. З великими ж акваріумами справа складається набагато складніше і це позначається в великій вазі і як наслідок в складності установки. Так, наприклад, перекриття будинку витримує навантаження 600-800 кг / м2 і вага акваріума не повинен перевищувати це значення. Розрахувати вага акваріума можна простим шляхом, для цього досить підсумовувати вага води (1 л = 1 кг) і вага конструкцій. Відаючи про допустимому навантаженні на перекриття, ми будемо знати, чи витримає воно нашу конструкцію з води і скла. Тому цим питанням бажано зайнятися ще на стадії проектування будинку і передбачити додаткове посилення конструкцій.

Деякі помилково вважають, що акваріум повинен знаходитися поблизу вікна і висвітлюватися сонячним світлом. Але це далеко не так. Сонячне світло сприяє бурхливому зростанню водоростей і як наслідок цвітіння води. Тому бажано використовувати штучне освітлення, а це вже дозволяє розташувати його практично в будь-якому місці будинку, навіть в підвалі.

Author: admin